Nejbližší akce

8. října 2022

Perninský kros


více info

8. října 2022

Perninský kros 2022

DRUHÝ ROČNÍK

LK Pernink ve spolupráci s obcí Pernink pořádá v sobotu 8. října druhý ročník Perninského krosu. Závody se tradičně uskuteční ve sportovním areálu Kolečko Pernink, Nejdecká ulice. Parkování je zajištěno v areálu. Tratě jsou připraveny na nově vybudovaných okruzích s výběhem na sjezdovku Velfling. Propozice ke stažení níže.

12. března 2022

13. ŠTAFETOVÝ ZÁVOD DRUŽSTEV

KRUŠNOHORSKÝCH MĚST, OBCÍ A SPOLKŮ
V BĚŽECKÉM AREÁLU KOLEČKO PERNINK 


Závody štafet historických lyžníků v Perninku, ovládlo družstvo Telemark Boží Dar.
Za ideálního slunného počasí se v sobotu dne 12. března 2022 v lyžařském areálu Kolečko v Perninku uskutečnil populární štafetový závod historických lyžníků, v rámci výročí 113 let spolku zimních sportů. Devatenáct desetičlenných štafet absolvovalo závod na tratí 800m klasickou technikou, v dobovém oblečení a historickém lyžařském vybavení .
Do poloviny závodu vedlo s přehledem družstvo Perninský lyžníci, ale technické problémy s vázáním a také vynikající výkon v závěru závodu nakonec rozhodli o tom, že zvítězilo družstvo Telemark Boží Dar, s finálovým časem 36:54. Na druhém místě skončilo domácí družstvo Perninský lyžníci s časem 38:41 a na třetím místě skončilo družstvo Vysoká Pec – RADON.
Vloženou soutěž o nejrychlejšího lyžníka dne vyhrál Jiří Fajstauer mladší z družstva Lyžci z Krkonoš, který objel závodní okruh za 3 minuty a 3 vteřiny! Zdatným Horalem Krušných hor se stal pan Ivan Hovorka z Božího Daru. Nejhezčí lyžnicí dne byla porotou vybrána Milada Körnigová z družstva SK Skuhratůr, nejhezčím lyžníkem dne byl zvolen pan Josef Vejnar, z jilemnického družstva Lyžci z Krkonoš.
Speciální soutěž – Gurmán štafeta, kdy porota hodnotila nejlepší „meny“ všech zúčastněných družstev, vyhrála Vysoká Pec – Klasik, s jejich bezkonkurenčním fantastickým bůčkem!
Na závěr celé akce zahrála klasické pecky nejdecká kapela Bůgr band s frontmanem Vaškem Veckem.

Děkujeme všem účastníkům, pořadatelům i partnerům a těšíme se opět za rok v Perninku!
Za LK Pernink Martin Müller

15. ledna 2022

Perninská lyže - Ski Sprint 

Závody jednotlivců klasickou technikou

24. ŘÍJNA 2021

PERNINSKÝ KROS 2021

FOTOGRAFIE A VÝSLEDKOVÁ LISTINA z proběhlé akceNovinka:
Perninské kolečko upraveno

Délka okruhu je 1,6 km.
Noční provoz s umělým osvětlením je denně od 16-22 hodin.


Díky podpoře Obce Pernink se na Kolečku LK Pernink instalovala nově web kamera.

LK Pernink

Běžecký lyžařský areál
Nejdecká 362 36 
362 36 Pernink

Kontaktní osoba

Martin Müller
tel.: +420 608 525 354
email: martin.muller@lkpernink.cz