více info

13. ŠTAFETOVÝ ZÁVOD DRUŽSTEV

KRUŠNOHORSKÝCH MĚST, OBCÍ A SPOLKŮ
V BĚŽECKÉM AREÁLU KOLEČKO PERNINK

Závody štafet historických lyžníků v Perninku, ovládlo družstvo Telemark Boží Dar.
Za ideálního slunného počasí se v sobotu dne 12. března 2022 v lyžařském areálu Kolečko v Perninku uskutečnil populární štafetový závod historických lyžníků, v rámci výročí 113 let spolku zimních sportů. Devatenáct desetičlenných štafet absolvovalo závod na tratí 800m klasickou technikou, v dobovém oblečení a historickém lyžařském vybavení .
Do poloviny závodu vedlo s přehledem družstvo Perninský lyžníci, ale technické problémy s vázáním a také vynikající výkon v závěru závodu nakonec rozhodli o tom, že zvítězilo družstvo Telemark Boží Dar, s finálovým časem 36:54. Na druhém místě skončilo domácí družstvo Perninský lyžníci s časem 38:41 a na třetím místě skončilo družstvo Vysoká Pec – RADON.
Vloženou soutěž o nejrychlejšího lyžníka dne vyhrál Jiří Fajstauer mladší z družstva Lyžci z Krkonoš, který objel závodní okruh za 3 minuty a 3 vteřiny! Zdatným Horalem Krušných hor se stal pan Ivan Hovorka z Božího Daru. Nejhezčí lyžnicí dne byla porotou vybrána Milada Körnigová z družstva SK Skuhratůr, nejhezčím lyžníkem dne byl zvolen pan Josef Vejnar, z jilemnického družstva Lyžci z Krkonoš.
Speciální soutěž – Gurmán štafeta, kdy porota hodnotila nejlepší „meny“ všech zúčastněných družstev, vyhrála Vysoká Pec – Klasik, s jejich bezkonkurenčním fantastickým bůčkem!
Na závěr celé akce zahrála klasické pecky nejdecká kapela Bůgr band s frontmanem Vaškem Veckem.

Děkujeme všem účastníkům, pořadatelům i partnerům a těšíme se opět za rok v Perninku!